Terapeut

David Prachař

Narodil jsem se a polovinu života prožil v Hroznové Lhotě. V krajině, kde se rozsáhlá a kyprá údolí řek Moravy a Veličky opírají o hřebeny kopců Bílých Karpat. A do těch kopců jsem se zakoukal tak moc, až mě přitáhly k sobě blíž. Procházel jsem krajinu a hledal místo, které si mě vybere. Po pár letech putování to přišlo. Vrátil jsem se po vodě zpátky až k pramenům… a usadil se snad na tom nejtajuplnějším místě celých Bílých Karpat, na Žítkové.

Na tomto novém místě se však u mě probouzí nejen touha tvořit, ale otevírají se i staré zapomenuté bolesti, přichází bezmoc a zoufalství. Rovněž pochopení, že před tím nejde utéct. V té době jsem byl zcela pohlcen světským životem. A byť jsem předtím absolvoval některé alternativní terapie a měl i povědomí o jiném způsobu nahlížení na život, nyní zde nebylo pro ně místo. 

V nouzi nejvyšší, poté, co se ve mně rozsypala poslední „pevnost“, přichází milost. V roce 2018 se na mé cestě objevuje nástroj systemických konstelací. Tato metoda mě posílá zpátky ke kořenům, probouzí skryté síly a odhaluje podstatné vazby. Za mnohé pak vděčím i dalším terapeutům, u kterých jsem absolvoval rozličné cesty k sebenalézání. 

To, co mě však zcela pohltilo a v čem nyní nacházím největší sílu, je metoda Kraniosakrální rezonace a Neuro-spinální rebalance.

 Z celého srdce tímto děkuji všem mým učitelům a průvodcům, ukázali mi cestu zpátky domů.

Toto poděkování rovněž patří i mým nejdražším blízkým – mé ženičce Ludmilce a našim pěti dětem: Kateřině, Barborce, Jakubovi, Veronice a Markétce.

Otevírám tak nový list, novou stránku ve své knize života. A byť je minulost jen ztrácející se čarou na vodě za odplouvající lodí, nelze jí upřít, že jsme z ní vyrostli. Dovolila mi dozrát a pochopit věci tenkrát tak vzdálené a neznámé. Dnes mi umožňuje se podívat zpět a uvidět je z dalších úhlů pohledů. 

Nyní už snad rozumím lépe všemu, co mi přišlo do cesty a co jsem považoval za protivenství. Nebýt tohoto, nevím, jestli bych kdy dosáhl uvědomění, že Život je mnohem větší a krásnější než si vůbec dokážeme představit. O Duši ani nemluvě…

absolvované výcviky:

Výcvik systemických konstelací

Kraniosakrální rezonance - kraniosakrální terapie cestou hluboké relaxace

Meditace pro začátečníky 

Neuro-spinální rebalance

Nejbližší semináře a kurzy

Francouzština - pro mírně pokročilé s Gábi
Jazykový kurz

Francouzština - pro mírně pokročilé s Gábi

Jazykový kurz o 16 lekcích / začínáme 19. 9. 2022 / přidat se můžete i v průběhu kurzu

po 19.9.2022 15:00 - po 30.1.2023 16:00

Počet volných míst: 2

Hatha jóga s Hankou a Petrou Pé
Pohybový kurz

Hatha jóga s Hankou a Petrou Pé

Pohodová jóga vhodná pro všechny!/ OBSAZENO

po 19.9.2022 18:15 - po 30.1.2023 19:45

Čchi kung s Antonínem
Pohybový kurz

Čchi kung s Antonínem

Starobylé čínské umění pěstování života. Vhodné pro všechny věkové i dovednostní kategorie. 17 setkání / obsazeno přijmeme náhradníka

út 20.9.2022 18:30 - út 31.1.2023 20:00