Terapeut

David Prachař

Narodil jsem se a polovinu života prožil v Hroznové Lhotě. V krajině, kde se rozsáhlá a kyprá údolí řek Moravy a Veličky opírají o hřebeny kopců Bílých Karpat. A do těch kopců jsem se zakoukal tak moc, až mě přitáhly k sobě blíž. Procházel jsem krajinu a hledal místo, které si mě vybere. Po pár letech putování to přišlo. Vrátil jsem se po vodě zpátky až k pramenům… a usadil se snad na tom nejtajuplnějším místě celých Bílých Karpat, na Žítkové.

Na tomto novém místě se však u mě probouzí nejen touha tvořit, ale otevírají se i staré zapomenuté bolesti, přichází bezmoc a zoufalství. Rovněž pochopení, že před tím nejde utéct. V té době jsem byl zcela pohlcen světským životem. A byť jsem předtím absolvoval některé alternativní terapie a měl i povědomí o jiném způsobu nahlížení na život, nyní zde nebylo pro ně místo. 

V nouzi nejvyšší, poté, co se ve mně rozsypala poslední „pevnost“, přichází milost. V roce 2018 se na mé cestě objevuje nástroj systemických konstelací. Tato metoda mě posílá zpátky ke kořenům, probouzí skryté síly a odhaluje podstatné vazby. Za mnohé pak vděčím i dalším terapeutům, u kterých jsem absolvoval rozličné cesty k sebenalézání. 

To, co mě však zcela pohltilo a v čem nyní nacházím největší sílu, je metoda Kraniosakrální rezonace a Neuro-spinální rebalance.

 Z celého srdce tímto děkuji všem mým učitelům a průvodcům, ukázali mi cestu zpátky domů.

Toto poděkování rovněž patří i mým nejdražším blízkým – mé ženičce Ludmilce a našim pěti dětem: Kateřině, Barborce, Jakubovi, Veronice a Markétce.

Otevírám tak nový list, novou stránku ve své knize života. A byť je minulost jen ztrácející se čarou na vodě za odplouvající lodí, nelze jí upřít, že jsme z ní vyrostli. Dovolila mi dozrát a pochopit věci tenkrát tak vzdálené a neznámé. Dnes mi umožňuje se podívat zpět a uvidět je z dalších úhlů pohledů. 

Nyní už snad rozumím lépe všemu, co mi přišlo do cesty a co jsem považoval za protivenství. Nebýt tohoto, nevím, jestli bych kdy dosáhl uvědomění, že Život je mnohem větší a krásnější než si vůbec dokážeme představit. O Duši ani nemluvě…

absolvované výcviky:

Výcvik systemických konstelací

Kraniosakrální rezonance - kraniosakrální terapie cestou hluboké relaxace

Meditace pro začátečníky 

Neuro-spinální rebalance

Jarní RADOSTNĚNÍ
Semináře a workshopy

Jarní RADOSTNĚNÍ

radost, meditace, jóga, hudba, vědomý pohyb, hravost, tvořivost, dech

pá 12.4.2024 17:00 - ne 14.4.2024 17:00

Počet volných míst: 12

Přihlásit se!

Nejbližší semináře a kurzy

Individuální lekce jógy s Eliškou Gallovou
Pohybový kurz

Individuální lekce jógy s Eliškou Gallovou

Individuální lekce jógy pro Vás na míru.

út 29.8.2023 - so 29.6.2024

Počet volných míst: 3

Přihlásit se!
Semináře o zdraví a bylinkách
Semináře a workshopy

Semináře o zdraví a bylinkách

Najděte svou cestu ke zdraví / 7 seminářů říjen-duben / Každý měsíc téma dle aktivních orgánů. / momentálně kapacita naplněna, můžete se hlásit jako náhradníci na email

čt 9.11.2023 18:00 - čt 25.4.2024 20:30

Počet volných míst: 1

Přihlásit se!
Jóga na židlích s Petrou
Pohybový kurz

Jóga na židlích s Petrou

Jóga na židlích - zdravotní cvičení pro všechny, kteří se chtějí protáhnout a mají nějaké omezení.../ tento termín připravuje od podzimu 2024

po 8.1.2024 14:30 - po 10.6.2024 15:30